Sirona Heliodent DSPlanmeca ProX
*
Planmeca ProX, nowy wewnątrzustny aparat rentgenowski. Zaawansowany aparat Planmeca ProX zapewnia łatwe i precyzyjne pozycjonowanie oraz wysoką jakość i rozdzielczość obrazowania.
*
Elegancki wygląd – łatwe ustawianie
Niepowtarzalny, niesymetryczny projekt głowicy rentgenowskiej sprawia, że pozycjonowanie jest wyjątkowe łatwe i precyzyjne. Planmeca ProX posiada wyważone ramię, które zapewnia płynne, dokładne ruchy, powodujące precyzyjne i łatwe.
*
Optymalne parametry dla wszystkich potrzeb klinicznych
Planmeca ProX zapewnia pełną kontrolę parametrów obrazu (kV, mA, czas), gwarantując tym samym optymalne obrazowanie dla różnych warunków anatomicznych oraz receptorów obrazu. Napięcie jest regulowane w zakresie od 60 do 70 kV, a prąd anodowy od 2 do 8 mA.
*
Intuicyjna obsługa z szybkimi ustawieniami
Parametry obrazu są wybierane z intuicyjnego panelu sterowania. Szybkie ustawienia w zależności od potrzeb obrazowania (ząb, zgryzowo-skrzydłowe, endo, zgryz i dorosły / dziecko) pozwala zawsze dobrać odpowiednie wartości ekspozycji dla poszczególnych przypadków. Parametry techniki promieniowania (długość tubusa, czułość filmu itp.) można łatwo regulować, zmieniając ustawienia gęstości.
*
Konfiguracja dla dowolnej instalacji
Aparat Planmeca ProX można montować w różnorodny sposób: standardowo na ścianie, na unicie stomatologicznych , do sufitu z opcją do lampy pola pracy i na kolumnie montowanej do podłogi. Dostępnych jest pięć długości ramion do montażu aparatu na ścianie, zasięg 152 – 203 cm.
*
Ucyfrowienie z Planmeca ProSensor
Radiografia cyfrowa Planmeca ProSensor wspiera prawidłowy przebieg pracy w gabinecie stomatologicznym. Prosty wybór rodzaju obrazowania automatycznie dostosowuje zaprogramowane ustawienia czujników cyfrowych. Łącznik Planmeca ProSensor jest zintegrowany z ramieniem aparatu rentgenowskiego powodując, że kable nie znajdują się na podłodze i nie ograniczają miejsca pracy.
*

Główne cechy:
– Wszelkie potrzebne kontrasty i gęstości mogą być otrzymywane za pomocą zmiennej kV (50–70 kV) i mA (2–8 mA).
*Zintegrowany interfejs z magnetycznym złączem dla cyfrowego czujnika rvg Planmeca ProSensor.
– Nowa lampa rentgenowska z ogniskową 0,4 mm, maksymalizującą rozdzielczość.
– Łatwa, płynna i szybka praca z optymalnymi parametrami ekspozycji dla zębów trzonowych, przedtrzonowych, siekaczy, kłów
*i badań endodontycznych.
– Przyciski umożliwiające regulację wartości parametrów ekspozycji, dają możliwość przystosowania aparatu do obrazowania
*filmowego lub cyfrowego.
– Wysoka częstotliwość (66kHz), stały potencjał promieniowania generatora powoduję, że dawka promieniowania jonizującego *pochłanianego przez pacjenta jest zmniejszona o ponad 25% w porównaniu do konwencjonalnych generatorów AC.
– Praktyczny i stylowy aparat Planmeca ProX zapewnia łatwe i dokładne pozycjonowanie, gwarantując profesjonalne obrazowanie *wysokiej jakości.